Picture
Behu Fans I Faqes Tone Ne Facebook...
              ==================================================

Te Dua  

Te dua se mendjen ma qeteson
Te dua se shpirtin ma lehteson

Te dua se rini me fal perhere..
Te dua se dimrin ma ben pranvere
Te dua se zemra rreh per ty
Te dua se je pjese e trupit tim
Te dua se drit i jep syve te mi
Te dua se je per mua e vetmja dashuri
Ste dua per para a flori
Te dua se kur afer te kam ty
Te gjith pasurite e botes i kam aty.. ♥


=================================================

Nje Karajfil

Nje karajfil ma dhurove
mua shpirtin ma gezove
zemra mu mbush plot ndjesi
nga ajo lule qe me dhe ti

Ndoshta eshte shenj e pare
qe mua ma bere ti
Nje kujtim i vyer
qe do ta kem deri ne perjetesi

Kete kujtim te vyer
kurr sdo ta harroj
Mes fleteve te librit
une ty do te kujtoj..!
=================================================

Endrrat

Ditet e mia po kalojn
Endrat e mia spo mbarojn
nuk kam endra
qe dashuria te jet me fjal te embla

Veç lodhje e trishtime
do gezosh ti zemra ime
Me keto fjal qe po te them
O ti endra ime pse po me genjen

Nuk dua genjeshtra
nuk dua trishtime
dua fjal te embla
o ti endra ime..
=================================================

Kujtimet E Jetes Time

Kujtoj kujtimet me te bukura te jetes time..
Kujtoj kujtimet me te hidhura te zemres sime..
Kujtoj gjithcka qe kam pasur ne ate bote..
Por ti harroj te gjitha kete se bej dote..! 
 
=================================================

Deti

Po lendroja e qet
ne detin perjet
por dicka mu kujtua
dhe varka u ndalua

Hodha kujtimet
te gjitha ne det
dhe vazhdoja te lundroja
perseri e qet

Por deti perseri
valet filloi te shtoj
nuk dija ç'kerkonte
qe me uje me mbuloj

Kerkonte dhe mu luste
nje kujtim te mos e harroj
me tha - Kujto nenen qe zemren ta Gezoj..
=================================================